Shot by Marek Metslaid

Marek Metslaid is a freelance photographer and videographer, who specialises in event, food and fashion photography. Currently residing in picturesque Tallinn, Estonia. Albeit he loves it here, he is always willing to travel for the right job

“I don’t take photographs to make money, I make money to take more photographs.”

Our story begins in the tiny coastal town of Haapsalu, Estonia. Born in 1986 just in time to see the Soviet Union crumble to pieces, he manages to secure an old Zenit-E from his grandfather. The world changed that day. And that is where it all started.

Funny how a chunk of metal that looks like it fell from a tractor could fuel a passion for a lifetime. I have to hand it to the Russians, their approach “What-isn’t-there-can’t-break” made the Zenit-E a perfect learners camera. No automatic gizmos to help you out. Just you, and the shutter dial. This might be where he got his “Less-is-more” attitude from.

Now that you know who you are up against, let’s work together! Feel free to contact me if you have any more questions regarding my work, pricing or wellbeing.  There is no photo or video project that I won’t take into consideration.

5 facts
– Located in Tallinn, Estonia
– Likes to shoot fashion, food, events. Also does video work
– Photographer since 2007
– Addicted to coffee
– Known for yelling out “Less Zara, more VERSACE!” on set

Marek Metslaid on Tallinnas tegutsev vabakutseline fotograaf, kelle põhitööks on toitude, toodete ja ürituste pildistamine ning lihtsamate videoklippide tootmine.

Tegin endale suure tassitäie kohvi ja üritasin ennast kliendi kingadesse suruda. Kas peaksin äkki kirjutama pikalt ja laialt, kuidas vanaisa kinkis mulle minu esimese filmikaamera ja pöidlad peos lootma, et lugeja peas jookseb edasi juba filmistoori, mis toob pisara silmanurka ka kõige külmema südamega Hollywoodi režissööril. Või prooviks äkki uinutada lugejat koolituste nimekirjaga, mis pigem meenutab jaanipäeval toidupoest ostude eest saadavat kassatšekki. Kolmas variant on potentsiaalse kliendi võrgutamine auto24 stiilis kasutatava tehnika nimekirjaga. Paneks hinnad ka veel juurde. Tudišh-piip!

“Could I care less?” mõtlesin lusikat tassis nukralt ringi kolistades. Ma pigem loeksin selle kohta, et minu tellitud teenusepakkuja on õigel ajal, õiges kohas ja õige tehnikaga. Jackpot! Sellest kirjutangi. Mainin ära, et fotomaastikul aastast 2007. tegutsedes on ette tulnud kõikvõimalikke olukordi, nii et kogemuste wikipedia on arvestatava suurusega. See muidugi ei tähenda, et enam midagi ei juhtu. Hells no! See on ka üks põhjuseid, miks pildistan võrdlemisi seinast-seina žanre. Mugavustsoon on nõrkadele.

Loomulikult ei saa pettumust valmistada neile, kes tulid siia väikese muinasjutu otsinguile.

“Mäletad, et sulle meeldis lapsepõlves vaadata, kuidas vanaisa oma autot putitas? Garaaži seinad täidetud erinevate läikivate ja natukene vähem läikivate tööriistadega. Mis siis, et sa seda tunnistada ei julge, siis sulle tegelikult meeldis garaažiboksi täitev bensiinilõhn. Sulle meeldis vanaisaga paneelmajade vahel jalutada ja tundsid ennast tähtsana, kui ta palus sul mõnda mutrivõtit tööriistakastist otsida. Aga meenuta korraks, mis oli see tööriist, mida vanaisa kõige rohkem sinu käest küsis? Mäletad? Said selle enda kümnendaks sünnipäevaks. Number 10 mutrivõti. Selle tehnoloogilise imevidinaga võisid VAZ 2101 täiesti algosadeks võtta. Asendamatu tööriist, kuid oskamatu meistrimehe käes pole sellest mingit kasu. “

Clients:
Hammerjack
TV3
Kriss Soonik
Taevas
Pipedrive
Triobet
Siison
H&M
Skeleton
5th Story
Positivus
Solaris
Starman
Bastion
Click and grow
Sohni Tactical
ITK
Al Bastione
Anne&Stiil
Fontes
Reval Café
FOX
Solaris Kino
Vertigo Gourmet
Vabariigi Presidendi Kantselei
Gourmet Coffee
Joogaruum
EAS
USS
POFF
Toyota
VILA
Tallinn Dolls
instagram feed